Vidaus durų priežiūra

Nedaug žmonių galvoja, kad durys yra neatskiriama interjero dalis, kuri taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros ir dėmesio. Reguliariai ir tinkamai prižiūrint vidaus duris, jų išvaizda išliks labai ilgai. Kaip valyti? Reikia tik laikytis kai kurių pagrindinių priežiūros principų.

Norėdami išvalyti vidaus duris yra labai svarbu naudoti tik tam tinkamas priemones. Taip yra todėl kad, ne visi valikliai gali apsaugoti vidaus duris,  kartais net atvirkščiai - netgi pakenkti, ypač  lakuotas duris. Vienas iš paprasčiausių būdų, naudoti specialų valiklį, tinkantį lakuotiems paviršiams. Paprasčiausia priemonė yra 90% vandentiekio vandens ir 10% alkoholio. Būtinai žinoti, kad valymo skysčiai, ypatingai abrazyviniai milteliai, gali chemiškai reaguoti ne tik su duris dengiančiu laku, bet ir su pačia mediena. Tokio valymo pasekmės būna gana liūdnos – tenka arba restauruoti  arba keisti duris.

Valymas

Su alkoholio ir vandens tirpalu jūs lengvai ir saugiai galite nuvalyti savo duris. Valymo schema yra labai paprasta: pirmiausia turite pašalinti dulkes nuo durų paviršiaus gerai išgręžta šluoste, po to pakartokite tą patį tik su sausa šluoste, kad ant durų paviršiaus neliktų drėgmės.

Dėmesio! Jei būtina atlikti remontą, ypatingai jei bus atliekami tinkavimo, glaistymo ar dažymo darbai, iškyla grėsmė sugadinti vidaus duris. Atliekant tokius darbus paprastai naudojamos tokios cheminės medžiagos, kurios gali pakenkti durų dangai. Jeigu nėra galimybės durų nuimti nuo vyrių, jas būtina aptraukti polietileno plėvele. Arba galite tiesiog pabandyti nedelsiant praplauti dažų ar tinko dėmes nuo durų paviršiaus. Tik nepamirškite dažnai šluoste plauti su muilinu vandeniu.

Lakuotų durų priežiūra

Duris, padengtas lakų, ypač ekonominės klasės, reikia periodiškai apžiūrėti. Lakuotų durų paviršiuje dažnai atsiranda įbrėžimų ir kitų defektų. Laiku pastebėjus ir pašalinus įbrėžimus, galėsite visiškai nesunkiai grožėtis durų spindesiu ir grožiu. Pirmiausia Jums reikia šiek tiek sudrėkinti durų paviršių ir pašlifuoti defektą ( pašiurkštinti). Dėmesio! Švitrinio popieriaus grūdėtumas turi būti ne mažesnis kaip P400 (kuo smulkesnis tuo geriau, geriausiai apie P1000). Po šlifavimo ant pašiurkštintos vietos tepamas poliravimo vaškas, kurį reikia švelniai trinti iki blizgesio.

Pagrindinių taisyklių sąrašas:

  • Jei butas yra remontuojamas, pirmiausia suremontuokite lubas, grindis, išspręskite visus klausimus, susijusius su langų pakeitimu, pakeiskite langus ir tada keiskite duris.
  • Pagamintų medinių durų medienos drėgnumas turėtų būti apie 8-10%.
  • Prieš durų montavimą, ypač žiemą, rekomenduojame bent savaitę palikti aklimatizuotis kambaryje, kur jos bus montuojamos.
  • Duris reikia laikyti originalioje pakuotėje toliau nuo šildymo prietaisų ir išpakuoti tik prieš pat montavimą.
  • Jeigu jūsų durys yra padengtos spalvotu laku, saugokite jas nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali sukelti nevienodą varčios išblukimą.
  • Prieš dedami duris, įsitikinkite, kad visos kambario sienos, lubos ir t.t. pakankamai išdžiuvo. Per didelis kambario oro drėgnumas gali sugadinti duris.
  • Taip pat reikia vengti labai mažo oro drėgnumo ir didelės kambario temperatūros.
  • Po durų montavimo rekomenduojama prašluostyti varčią poliruojančiu vašku, kad padengti paviršių apsaugine plėvele, kuri neleis durims drėkti arba džiūti.
Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews